ימים: א -ו: 8:00-19:00 ויום ו': 8:00 - 12:00
לייעוץ חייגו עכשיו

072-3945777

עורך דין לסכסוכי ירושה

כששומעים את המושג סכסוכי ירושה זה אף פעם לא נשמע טוב. תמיד המחשבה שעולה בהקשר הזה היא ריב בין אחים. כולנו מכירים את סיפורי הירושות הגדולות שהילדים שלהם רבו ביניהם מי יקבל את הירושה לבסוף.

עורך דין לסכסוכי ירושה - עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'

מה עושים במצב של סכסוך מעין זה? מה תפקיד עורך הדין לסכסוכי ירושה? מה בדיוק הוא עושה? כל הפרטים במאמר שלפניכם

ירושה

ירושה היא בעצם חלוקת הרכוש של המנוח שנפטר לילדיו. בדרך כלל ירושה תכלול סכומי כסף גדולים מאוד, וגם מספר נכסים. כמו כל דבר בו מעורבים סכומי כסף גדולים, ירושה יכולה להיות מקור לסכסוכי כסף גדולים מאוד.

אם התרחש מקרה שחלוקת נכסי המנוח, הנקראים "עיזבון", לא מחולקים כפי שצריך בין האחים, אם במקרה שמישהו מהאחים חושב שהוא צריך לקבל יותר מאחיו, במקרים רבים מהסוג הזה, מתרחש סכסוך ירושה. אירוע מאוד לא נעים מכל הבחינות והמעורבים בו.

המקור החוקי

המקור בחור לכל ענייני הירושות, וגם הצוואות, הוא בחוק הירושה. אם תשאלו את עו"ד עקראוי את מזרחי ושות', משרד המתמחה בין השאר בתחום זה, הוא יסביר לכם, שמדובר בעניינים סבוכים עד מאוד.

העיזבון של האדם כולל גם את כל רכושו הפיננסי, נכסיו הפיננסים, ניירות ערך והשקעות, נדל"ן כמובן, וגם חובותיו. משרד עורך דין כגון זה, המתמחה בתחום זה, ידע להגיד לכם מה בדיוק נכלל בעיזבון, ומה לא נכלל.

אז מה אומר החוק?

החוק ממש מפרט את כל הוראות הירושה, אם זה הגדרות ספציפיות, כמו למשל מי הם יורשיו החוקיים של המנוח. אם זה השאלה כמה מקבל כל יורש. וגם מגדיר מה הדין במקרים חריגים כמו ילד מאומץ, האם הוא נחשב כיורש, או בן זוג שלא רשום כבן זוג רגיל, אלא כידוע בציבור.

בנוסף, ישנם סעיפים הקשורים בכתיבת צוואת בחוק הירושה. בין השאר בסעיף 22(א) כתוב במפורש שאחד המקרים בהם צוואה נעשית "בפני הרשות", זה כשהיא תיעשה כל שהיא תיאמר בפני גורם מוסמך כמו רשם בית משפט, שופט, רשם לענייני ירושה, ואפילו בית דין דתי. בנוסף, לפי חוק הירושה, התשכ"א – 1965, אפשר לערוך את הצוואה בכתב יד, אפשר בפני עדים, בפני רשות כאמור, וגם בעל פה.

מה עם צוואה בפני נוטריון?

כשמדברים על "בפני רשות", הכוונה גם בפני נוטריון, כפי שמוגדר בסעיף 22(ז) לחוק, כמו דין שופט. היתרון לרישום צוואה בפני נוטריון הוא שהיא מספיקה בתור ראיה אחר כך במסגרת ההליך המשפטי. מה הכוונה? כשמאשרים צוואה בפני נוטריון, הוודאות של קבילות הצוואה יותר גבוהה, וכך הסיכוי שיורשים אופציונליים אחרים, יעלו התנגדות שתגרום לביטוח הצוואה, קטן יותר. יש לציין כי אישור צוואה בפני נוטריון צריך לכלול גם חוות דעת רפואית מטעם מומחה. כמובן שמשרד עו"ד עקראוי את מזרחי ושות', ידעו בדיוק להגיד לכם מה אתם צריכים להגיש עם הצוואה.

מה יכולים להיות גורמים לסכסוך ירושה בין אחים?

אחד הגורמים העיקריים לסכסוכי ירושה זה חלוקה לא שווה של הרכוש. זו הסיבה, שאכן, להורים, ולכל מנוח, יש את הזכות המלאה לחלק את רכושו כרצונו, ועדיין, מומלץ לחלק באופן אחראי ושווה, ובעיקר להסביר כל שינוי כלשהו בחלוקה, וזאת כדי שאף אחד מהאחים לא ירגיש מקופח. ברוב הצוואות והירושות, הרכוש כן יתחלק באופן שווה, אבל כשזה לא ככה, זה בקלות הופך לסכסוך. במקרים רבים, גם אם הירושה חולקה באופן שווה, אם כבר היה סכסוך כלשהו בין האחים, הירושה, במקרים כאלה, היא רק הקש ששובר את גב הגמל, וגורמת למערכת היחסים בין האחים להידרדר עוד יותר.

כשאין צוואה מה עושים?

במשרד עו"ד עקראוי את מזרחי ושות' יגידו לכם, שבדיוק לשם כך קיים חוק הירושה, שמתעסק בין השאר במקרים החריגים הללו, שאין צוואה, ואז החוק מפרט את דרך חלוקת הרכוש. מה זה אומר? שצריך לחלק את העיזבון על פי הסדר שרשום כבר מימים ימימה בחוק הירושה.

הימשכות סכסוכי ירושה

ההשפעות של סכסוכי ירושה שהתחילו בכלל בוויכוחים קטנים על סכומים קטנים, גדולות מאוד, ויכולות לגרום למשברים משפחתיים רציניים. שימו לב, שכל הימשכות של הליך משפטי כזה, מלבד האווירה הקשה שהיא משרה על המשפחה, עולה גם בסכומי כסף גדולים מאוד. במשרד עו"ד עקראוי את מזרחי ושות',

ידעו להגיד לכם, שגם שכר הטרחה של עורכי הדין מאוד גדול, וגם מהווה גורם מעכב לחלוקת העיזבון. לכן, כדאי לסיים כמה שיותר מהר את סכסוכי הירושה, ובכלל, עדיף לסיים כבר בהליך של גישור, ולא בהליך המשפטי שיכול להימשך שנים רבות.

אז מה היתרונות של גישור לעומת הליך משפטי?

ההבדל העיקרי, כפי שכבר נאמר לעיל, הוא החיסכון בזמן. בעוד הליך משפטי, כולל הליכים בירוקרטיים רבים, התעסקות בהגשת וגילוי מסמכים, זימון עדים, ופרוצדורה שלמה, עורכי הדין יכולים גם לייצג אתכם בהליך של גישור.

כל צד יעלה את הטענות שלו, כשבין השאר בדרך כלל עולות טענות על אי כשירותו של המנוח לכתוב צוואה, או טענות לגבי זיוף של הצוואה, ואפילו טענות לגבי טיפול מאוד לקוי של בני המשפחה היורשים במנוח לפני שהוא נפטר.

טענה נוספת שעולה פעמים רבות היא שהיתה השפעה לא הוגנת של אחד מהאחים שגרמה למנוח לרשום את הצוואה כפי שהוא רשם. מה שחשוב לדעת במצב כזה, שהליך גישור בסוף דורש את רצון שני הצדדים, ולכן, אם אין את הרצון הזה, כדאי מאוד ללכת להליך משפטי כבר מלכתחילה.

הגישור כערוץ להידברות

בסוף, כפי שכבר נאמר, אף צד לא יצא נשכר מהימשכות הליך משפטי, שיגיע לטונים גבוהים, חילופי האשמות ו"קרבות בוץ" בתוך המשפחה. לכן, הציעו לעורכי הדין שלכם ללכת לגישור.

בסוף, ההליך המשפטי הוא האופציה האחרונה בסך הכלים שלכם. אם תשאלו את משרד עו"ד עקראוי את מזרחי ושות', להליך המשפטי למגיעים רק אחרי שמיציתם כל אפשרות אחרת.

אין מחיר שיכול להחזיר את הפגיעה שתיגרם למשפחה שלכם אם ההליך המשפטי יימשך שנים רבות. מדובר בפגיעה חמורה ביותר למרקם המשפטי, ומומלץ מאוד, מכל הצדדים להימנע מהגעה למצב כזה. זה בדיוק מה שיגיד לכם כל עורך דין שרוצה בטובתכם.

אז מה יעזור עורך דין במצב של סכסוכי ירושה?

עורך הדין ידע להעמיד אתכם מול הטענות שלכם. לבחור את הטענות הטובות ביותר, ולדעת להעלות אותם מול השופט אחר כך. בנוסף, תפקיד עורך הדין הוא להיות כמה שיותר יצירתי כדי להצליח לייצג את האינטרסים שלכם באופן הטוב ביותר. עורכי דין, באופן כללי, מכירים את כל הטריקים האפשריים כדי לערער על תוקף הצוואה. ועדיין, כאמור, כדאי לכם לסיים את ההליך בגישור ולא להמשיך עם כל ההליך המשפטי.

משרד עו"ד עקראוי את מזרחי ושות'

אם אתם מחפשים משרד אמין, מקצועי, ובעיקר בעל ניסיון בתחום, מומלץ לכם מאוד לבחור את משרד עו"ד עקראוי את מזרחי ושות'. בסוף, אתם רוצים שהמשרד שייצג אתכם יהיה המשרד המקצועי ביותר, שגם יהיה נגיש אליכם, וגם ידאג לצד שלכם בסכסוכי הירושה. השקעה בעורך דין טוב, תמיד משתלמת בסוף.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר

מייל אישי: yerushonlaw@gmail.com | אודותינו | עורכי דין עקראוי את מזרחי בפייסבוק

קצת על משרדנו

משרדנו עוסק זה שנים רבות בדיני צוואות וירושות תוך מתן דגש על יישום רצונו של הלקוח ועריכת המסמכים המשפטיים לפי רצונו ודעתו בדיוק כפי שרצה.

קו המנחה של משרדנו הוא כי רצונו של אדם כבודו והדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בפעולות אשר יש לבצע לאחר לכתו של המוריש בשיבה טובה לעולם שכולו טוב.
משרדנו נוהג בזהירות יתרה בעריכת צוואות ומוודא כי הלקוח הבין ומודע לתוכן הנרשם בהם וכן שבע רצון מהאופן בו יתקבלו החלטות הנוגעות לענייניו האישיים לאחר פטירתו.

מעבר לעריכת צוואות, למשרדנו ניסיון עשיר ורב בייצוג לקוחות בהליכי התנגדות והגנה על צוואה.

עורך דין צוואות וירושות עקראוי את מזרחי תמונה ראשית - משרד עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'
עוד בנושא:
שתפו אותנו
צרו קשר עכשיו עם
עורך דין צוואות וירושות
לייעוץ חייגו עכשיו
052-5595831
פתח צ'אט
זמינים לשירותך 24/7
לייעוץ ללא התחייבות שלחו הודעה
דילוג לתוכן