ימים: א -ו: 8:00-19:00 ויום ו': 8:00 - 12:00
לייעוץ חייגו עכשיו

072-3945777

עורך דין צוואות וירושות בחיפה

תושבי חיפה והסביבה כמו יתר תושבי ישראל זקוקים לעורכי דין המתמחים בדיני צוואות וירושות על מנת שיוכלו לוודא כי לאחר לכתם לעולם שכולו טוב ינהגו ברכושם ונכסיהם בדיוק כפי שהיו רוצים.

אדם אשר עיניו בראשו וחשוב לו כי ינהגו ברכושו לאחר מותו כפי רצונו, טוב יעשה ויכין צוואה עוד בחייו אשר תפרט בדיוק את חלוקת רכושו, הגורמים היורשים וכו'.

עורך דין צוואות וירושות בחיפה - עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'

עורך דין צוואות וירושות בחיפה זהו עורך דין המתמחה בדיני צוואות ובעל ניסיון בעריכת צוואות שונות לרבות הליכים של התנגדות לצוואה, ייפוי כוח מתמשך וכו'. התנגדות לצוואה היא הדרך היחידה והבלעדית לשמור על רכושכם וזכויותיכם כאשר ישנה צוואה מקפחת הנחזית להיות צוואה לא כשרה. באמצעות עורך דין צוואות וירושות בחיפה, תוכלו לקבל את חלקכם ולוודא שרצון יקירכם מתקיים הלכה למעשה כפי שרצה.

משרדנו ממליץ לכל תושבי חיפה והסביבה להקדיש זמן קצר לטיפול ודאגה ליום המחר ולפעול לעשיית צוואה מפורטת אשר תמנע סכסוכים עתידיים בין היורשים השונים ובני משפחה. משרדנו אף יסייע לתושבי חיפה בהתנגדויות לצוואות אשר אינן מקיימות את הוראות המוריש ורצונו וייצג אותם נאמנה בערכאות המשפטיות הנדרשות לצורך הוצאת הצדק לאור.

מתי מומלץ לערוך צוואה

משרדנו נתקל לא אחת בשאלה מתי מומלץ לאדם לערוך צוואה שכן ברור הוא כי ישנו הבדל בין אדם מבוגר בא בשנים לאדם צעיר אשר כל חייו לפניו.

אמנם, צעירים וכאלה הנמצאים בתחילת דרכם בחיים אינם חושבים על עריכת צוואה ואינם מעוניינים לפנות לעורך דין על מנת שיערוך עבורם צוואה. הטענה הרווחת היא כי אין טעם לערוך מסמך כאשר ישנם עוד שנים ארוכות לחיות, לעבוד ולפעול.

אכן, עריכת צוואה נפוצה יותר בקרב בני הגיל השלישי אשר צברו רכוש וממון וכעת מעוניינים לוודא כי לאחר מותם יורשיהם יפעלו בדיוק כפי שרצו. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי אין אדם יודע מה ילד יום וגם אם מדובר באדם צעיר עדין מומלץ לערוך צוואה ולקנות עתיד שקט ובטוח ליורשים השונים בפרט כאשר ישנם הרבה כאלה.

לאיזה סוג אוכלוסיות מומלץ יותר לערוך צוואה

כפי שציינו קודם לכן, ההמלצה לערוך צוואה הינה לכל אדם ואדם ללא תלות גיל או מצב בריאותי. יחד עם זאת, ישנם סוגי אוכלוסיות אשר מומלץ להן לערוך צוואה מוקדם ככל שניתן ולא להתמהמה עם העניין.

  • אנשים החולים במחלה סופנית אשר עתידם אינו ידוע. מחלה סופנית אשר עלולה לא עלינו להביא למותו של אדם היא אחד הדברים המדרבנים אדם לגשת למשרד עורכי דין ולערוך צואה.
  • קשישים ובני הגיל השלישי. מפאת גילם המבוגר והעובדה כי בסופו של דבר אין אדם החי חיי נצח מומלץ לבני הגיל השלישי לערוך צוואה בפרט כאשר בידם רכוש ונכסים.
  • מי שבדיו נכסים וכספים. אנשים אמידים אשר בידיהם כספים ורכוש אחר מומלץ להם לערוך צוואה ללא קשר לגילם שכן נכסים וממון עלולים בעתיד לגרום לסכסוכים שונים בין היורשים.
  • אדם המודע לסכסוכים הקיימים בין יורשיו. לדוגמה הורים המודעים לכך כי בין ילדיהם שורר סכסוך כזה או אחר טוב יעשו אם יערכו צוואה מסודרת אשר תפרט כיצד ובאיזה אופן רכושם יחולק בין ילדיהם. אחד מהסכסוכים המשפחתיים הנפוצים ביותר אחרי מות אדם נוגע לירושה ונכסים שנשארו.
  • צוואה היא למעשה מסגרת כללים המשקפת את רצון המוריש אשר יכול ורשאי בכפוף לחריגים מסוימים לקבוע כיצד ינהגו בנכסיו ורכושו לאחר לכתו לעולם שכולו טוב.

איזו צוואה מומלצת ביותר לעריכה?

רצונו של אדם כבודו זהו לא עוד משפט ללא תוכן. אדם יכול לערוך איזו צוואה שירצה וככל ויחפוץ בכך, רשאי הוא לעשות כן בפני רשות דהיינו בפני נוטריון. יחד עם זאת, הצוואה הנפוצה ביותר והמומלצת על ידי עורכי דין העוסקים בתחום דיני ירושות היא צוואה בפני עדים. צוואה בפני עדים הינה צוואתו של המוריש  הנערכת בכתב ונחתמת בפני 2 עדים.

לאחר החתימה על הצוואה, ניתן להפקיד את הצוואה במשרדי רשם הירושות ובבוא היום לאחר לכתו של המוריש לעולם שכולו טוב, תקוים הצוואה ככתבה וכלשונה. צוואה בפני עדים הינה הצוואה הפופולרית כיום ותקפה כדין לכל מקרה ומקרה. משרדנו בעל ניסיון עשיר בעריכת צוואות כאלה ומנוסה בניסוח לשון הצוואה בדיוק לפי צרכי הלקוח וכרצונו.

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה תעשה לאחר לכתו של המוריש לעולם שכולו טוב. עם הודעה ליורשים על קיומו של צוואה רשאים הם להגיש התנגדות לצוואה ככל ויהיו סבורים כי היא פוגעת בזכויות המגיעות להם או מקפחת אותם. חשוב לזכור כי הכלל הוא קיום צוואה ורצון המנוח והחריג הוא ביטול הצוואה וחלוקת הרכוש לפי דין. לא בכל מקרה יש להגיש התנגדות לצוואה גם אם היא מקפחת זכות כזו או אחרת של אחד היורשים.

התנגדות לצוואה הוא הליך משפטי ארוך וממושך הכרוך בהוצאה כספית לא קטנה. חובה להיוועץ עם עורך דין המתמחה בדיני ירושות וצוואות טרם נקיטת הליך כלשהו על מנת שניתן יהיה להבין אם כלל קיימת אפשרות להגשת התנגדות לצוואה. לא כל הוראה מקפחת בצוואה תקים עילה להתנגד לה ותמיד בכל פעולה אשר תינקט כלפי הצוואה חשוב לזכור כי רצון המוריש גובר על כל דבר אחר.

התנגדות לצוואה דורשת יכולת התחקות אחר פעולות רבות ומעשים שונים הקשורים במוריש באופן ישיר ובאופן עקיף. כאשר מגישים התנגדות לצוואה יש לבצע פעולות משפטיות וכן פעולות נוספות אחרות הדורשות ניסיון וידע מקצועי ומעשי על מנת שניתן יהיה להביא בסופו של דבר לביטול הצוואה וחלוקת הרכוש באופן שווה ונכון.

מתי נכון להגיש התנגדות לצוואה

באופן כללי ניתן להגיש צוואה כאשר עולה חשש לאי כשירותה ופגיעה ברצון המוריש. כל אדם רלוונטי הרואה עצמו נפגע מהצוואה רשאי בתוך 14 ימים להגיש התנגדות לצוואה. התנגדות זו תוגש לרשם הירושות אשר יעביר את ההתנגדות לבית משפט לענייני משפחה. באופן כללי המקרים הנפוצים בהם צפויה להיות התנגדות לצוואה הם המקרים הבאים:

  1. קיים חשש כי דעתו של המוריש לא הייתה צלולה בעת עריכת הצוואה והוא סבל מבעיה רפואית כלשהי. בעיה רפואית העלולה להשפיע על דעתו של המוריש היא עילה להתנגדות לצוואה. פעמים רבות המוריש סבל מבעיה רפואית כזו או אחרת אשר השפיעה עליו ומשכך רצונו לא בא לידי ביטוי באופן מובהק ונכון.
  2. ישנה השפעה בלתי הוגנת של אחד היורשים על המוריש. ככל וישנה השפעה כלשהי של אחד היורשים בצוואה על המוריש, ניתן יהיה להתנגד לצוואה ולטעון כי הוא הושפע באופן לא ראוי והוגן. חשוב לזכור כי לא כל השפעה תחשב כלא הוגנת ויש לבחון היטב את יחסי המוריש והיורש או היורשים על מנת שניתן יהיה לטעון להשפעה לא הוגנת.
  3. מעורבות בעריכת הצוואה. ליורשים המוזכרים בצוואה אסור להיות מעורבים כלל וכלל בעריכת הצוואה ולהשפיע עליה. ככל ומתברר כי אחד מהמוטבים הקיימים בצוואה היה מעורב בעריכתה, בהחלט ניתן להתנגד לה.
  4. ישנם פגמים בצוואה הסוללים את הדרך לביטולה. פגמים בצוואה הינם פגמים צורניים אשר אינם מקיימים את הוראות החוק. לדוגמא הצוואה אינה חתומה כנדרש על ידי 2 עדים. הצוואה אינה מנוסחת בלשון הורשה והוראה, הצוואה חסרה בפרטים רלוונטיים כגון תאריך וכו'.

חשוב לשים לב להוראות סעיף 25 לחוק הירושה אשר באמצעותו ניתן לתקן פגמים צורניים כלשהם. לא בכל מקרה בו יתגלה פגם בצוואה ניתן להגיש התנגדות ויש לשקול כל מקרה לגופו יחד עם עורך דין צוואות וירושות בחיפה על מנת שניתן יהיה לקבל את מלוא המידע המשפטי והכלים הנכונים.

כיצד תושבי חיפה והסביבה יוכלו לאתר עורך דין צוואות וירושות

הצורך בלהבטיח צוואה נכונה ומדויקת מביא בהכרח לאיתור עורך דין המתמחה בדיני צוואות וירושות אשר לו הניסיון והידע בעריכת צוואה אשר תענה בדיוק לצרכים של הלקוח. לתושבי חיפה והסביבה ישנן אפשרויות רבות לאתר עורך דין המתמחה בדיני צוואות וירושות ויש לוודא כי התקשרות עם עורך הדין תעשה לאחר שאכן הוכח כי הוא בקיא ומנוסה בתחומו.

תושבי חיפה והסביבה יוכלו להתקשר בייצוגו של עורך דין לצורך עריכת צוואה באמצעות מגוון רחב של ערוצים. מה שחשוב הוא לזכור כי עורך דין צוואות וירושות בחיפה יהיה עורך דין מנוסה אשר ידע לערוך את הצוואה בדיוק כפי שהייתם רוצים.

צוואה זה מסמך הכוונות שלכם בה תקבעו איך עניינכם יתנהלו

היות וצוואה הינה מסמך המשקף ומתעד את רצון המוריש, ניתן באמצעות עריכה נכונה של צוואה לקבוע כיצד ובאיזה אופן יחולק רכושו של החותם וכן כיצד ינהגו בו.

המוריש רשאי לקבוע באופן אשר נראה לו לנכון כי פלוני אלמוני לא ירש דבר וכן רשאי לקבוע כי כספו ונכסיו יחולקו שווה בשווה בין ילדיו.

במסגרת הצוואה ניתן לקבוע בדיוק כיצד ינהגו בחפציכם והנכסים השייכים לכם אחרי שתלכו לעולם שכולו טוב. למעשה, הצוואה הינה מסמך הוראות ליורשים שלכם כיצד ובאיזה אופן לפועל אחרי לכתכם בשיבה טובה.

אין טוב יותר לדעת כי השארתם אחריכם סדר והכוונה בנוגע לרכושכם כך שאף אחד מיורשכם לא יריב ולא יגרום לסכסוך.

גם אם מצבכם הרפואי תקין וגם אם נראה לכם כי אין טעם לערוך צוואה בשלב זה של חייכם זכרו כי באמצעות עריכת צוואה באופן די פשוט יחסית ניתן להבטיח שקט ושלום בין יורשכם. משרדנו ערוך ומוכן לספק לתושבי חיפה והסביבה שירותים משפטיים הקשורים בעריכת צוואות וכל הקשור בכך. השאירו לנו הודעה ואנו נפעל לשוב אליכם בהקדם האפשרי.

אזורי שירות נוספים של משרדנו:

במאמר זה דיברנו על:
המחבר

מייל אישי: yerushonlaw@gmail.com | אודותינו | עורכי דין עקראוי את מזרחי בפייסבוק

קצת על משרדנו

משרדנו עוסק זה שנים רבות בדיני צוואות וירושות תוך מתן דגש על יישום רצונו של הלקוח ועריכת המסמכים המשפטיים לפי רצונו ודעתו בדיוק כפי שרצה.

קו המנחה של משרדנו הוא כי רצונו של אדם כבודו והדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בפעולות אשר יש לבצע לאחר לכתו של המוריש בשיבה טובה לעולם שכולו טוב.
משרדנו נוהג בזהירות יתרה בעריכת צוואות ומוודא כי הלקוח הבין ומודע לתוכן הנרשם בהם וכן שבע רצון מהאופן בו יתקבלו החלטות הנוגעות לענייניו האישיים לאחר פטירתו.

מעבר לעריכת צוואות, למשרדנו ניסיון עשיר ורב בייצוג לקוחות בהליכי התנגדות והגנה על צוואה.

עורך דין צוואות וירושות עקראוי את מזרחי תמונה ראשית - משרד עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'
עוד בנושא:
שתפו אותנו
צרו קשר עכשיו עם
עורך דין צוואות וירושות
לייעוץ חייגו עכשיו
052-5595831
פתח צ'אט
זמינים לשירותך 24/7
לייעוץ ללא התחייבות שלחו הודעה
דילוג לתוכן