ימים: א -ו: 8:00-19:00 ויום ו': 8:00 - 12:00
לייעוץ חייגו עכשיו

072-3945777

עיזבון

עיזבון הינו המונח המשפטי שמתאר את הממון, הרכוש, והנכסים שכלולים בצוואה שמוריש אדם שנפטר. בקיצור, עיזבון הוא הירושה שאדם מסוים משאיר לאחר מותו. אם אתם מתכננים להשאיר עיזבון או לקבל ירושה, אז הגעתם למקום הנכון.

המשיכו לקרוא כדי לקבל תשובות לשאלות כלליות לגבי העיזבון שלכם, יחד עם פירוט של אופן חלוקת העיזבון האפשרית בחוק הישראלי וכיצד לשלב זאת עם הרצונות שלכם. חלוקת העיזבון שלכם עלולה להיות מורכבת, על כן מומלץ לפנות לעורכי דין שיכולו לספק לכם את המידע והליווי הדרוש בתהליך כה חשוב.

עיזבון - עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'

הגדרת העיזבון בצוואה

כתיבת צוואה עלולה להיות תהליך לא נוח, ולדרוש מימכם להרהר מקרוב על התמותה שלכם ועל ערך החפצים שלכם לאחר שתעזבו את העולם.

עם זאת, לאחר השלמתה, צוואה היא אחד המסמכים החשובים ביותר שתצרו אי פעם. צוואות מבטיחות שמשאלותיכם האחרונות יכובדו בהיעדרכם, ושהעיזבון שלכם אכן יחולק בהתאם לרצונות ליבכם. אבל איך כותבים צוואה?

האופציה הברורה והחכמה ביותר היא לבקר עורך דין צוואות וירושות, קיימות אפשרויות אחרות אך הן עלולות לסכן את משאלות ליבכם האחרונות. על כן חשוב להיעזר בשירותו של עורך דין מומחה ומוסמך בדיני עיזבון, על מנת לוודא שהעיזבון שלכם יגיע לידיים הנכונות בעת הצורך.

מה כולל העיזבון?

עיזבון יכול לכלול מספר רב וסוגים רבים של רכוש ביניהם:

  • רכוש נדל"ן
  • מניות
  • אחוזי רווח של חברה או פרויקט שבו השקיע המנוח
  • כסף
  • מיטלטלין
  • ניירות ערך
  • זכויות במוסדות שונים (חברות במועדון)
  • חובות

כדוגמה, נניח שסבתא נפטרה ומשאירה את כל נכסיה לנכדתה. העיזבון של הנכדה כולל את הכספים שנחסכו בחשבון העובר ושב, והחיסכון של הסבתה ז"ל, ביתה, הבגדים, מניות שהשקיע בקבוצת עופר, התכשיטים והמכונית שלה.

חלוקת העיזבון שלכם לפי רצונכם

על מנת להבטיח שהעיזבון שלכם יחולק ויגיע למי שאתם רוצים ואיך שאתם רוצים ישנם 3 דברים שעליכם לוודא שאתם עושים, לוודא שחלוקת העיזבון שלכם תתבצע לפי רצונכם.

1. השתמשו בשירותים בתשלום של עורך דין

שכירת עורך דין או משרד עורכי דין מוסמך כדי לכתוב את הצוואה שלכם היא המסלול המסורתי שרוב האנשים עוקבים אחריו על מנת להבטיח את הגורל של העיזבון שלהם, ומסיבה טובה: אם איש מקצוע יסייע מקרוב בתהליך שלכם, הוא יכול להציע רמה של ביטחון שלא סביר שתמצאו במקומות אחרים. שירותים אישיים יקרים ועולים כסף, אך הם גם המשתלמים ביותר. תלוי איפה אתם גרים, אתם יכולים למצוא איש או אשת מקצוע שאתם סומכים עליהם.

עם זאת, מומלץ להתייעץ עם עורך דין אם יש לכם עיזבון גדול, מורכבות כגון רכוש במספר מדינות, או שאלות על תכנון וחלוקה של נכסים בניירות ערך, נכסים דיגיטליים ועוד.

2. התייעצו עם בני הזוג והילדים שלכם

הדרך להחלטת חלוקת העיזבון שלכם יכולה להיות קשה ואין שום סיבה שתצטרכו להתמודד עם ההחלטה הזאת לבד. דברו עם בן או בת הזוג, הילדים והחברים הקרובים שלכם. זה לא אומר שאתם חייבים לשתף איתם בכל, אבל זה בהחלט יאפשר לכם לקבל החלטה מתוך מקום מושכל יותר שלוקח בחשבון את כל הגורמים הרלוונטיים עבורכם.

בנוסף התייעצות עם בן או בת הזוג תמיד יכולה להכניס את הדברים בפרופורציה ולערב עוד אדם בהחלטה הגורלית.

3. מחקר עצמאי

כאשר אתם בוחנים כל מהלך חשוב, ובמיוחד את אופן חלוקת העיזבון שלכם. חובה עליכם לחקור בעצמכם וללמוד את הנקודות העיקריות הקשורות לחלוקת העיזבון שלכם.

זה כולל גלישה באתרים כגון כל זכות, פורומים ואתרים נוספים. על מנת להבין מה האפשרויות שעומדות לפניכם ברמה הבסיסית. מספר דקות של חיפוש בגוגל יספיקו לכם על מנת להבין טוב יותר לאיזה תהליך אתם נכנסים.

 איך עובדת חלוקת העיזבון?

עיזבון או ירושה מתארים ​​את הנכסים שתרצו להשאיר לאדם אהוב, שבמקרה זה נקרא מוטב. אם תרצו, תוכלו למנות מוטבים מרובים, ולחלק ביניהם את העיזבון.

אופן פעולת חלוקת העיזבון יהיה שונה בהתבסס על האם יצרתם או לא צוואה המגדירה בבירור אילו נכסים תרצו לתת ולמי. בתרחיש הראשון, בוא נעמיד פנים שנפטרתם ולא יצרתם צוואה שמגדירה את חלוקת העיזבון. אולי הבטחתם בעל פה את הבית שלכם לקרוב משפחה, ואת נכסי הנדל"ן שלכם לאחר.

במקרה זה, החלוקה של העיזבון שלכם תעשה באמצעות הרשויות. המשמעות היא שכל הנכסים שלכם יסרקו בפירוט בתהליך קפדני שנקרא חלוקת צוואה.

בדרך כלל, הנכסים שלכם עשויים להיות מחולקים בצורה שלא רציתם. בתרחיש השני, פניתם לעורך דין או משרד עורכי דין שמתמחה בכתיבה וניסוח של צוואה בהתאם לחוק. אולי ניחשתם את זה כבר, אבל התרחיש השני עדיף. בתרחיש זה, הגדרתם את תוכנית העיזבון שלכם בהמצאות צוואה מפורטת.

במקרה שאתם נפטרים, הנכסים שלכם לא יצטרכו לעבור תהליך חלוקה של הרשויות, והם יוקצו למוטבים שלכם ולפי הוראותיכם בלבד.

מה קורה כשמקבלים עיזבון?

ישנם מספר שלבים שצריכים לקרות כאשר אתה מקבלים עיזבון מירושה. יש להגיש את הצוואה ומסמכים חשובים אחרים לבית המשפט לדיני צוואה וירושה, ולאחר מכן לשלם את כל החשבונות והמסים הדרושים בחוק.

ברגע שזה נעשה, אתם יכולים לצפות לקבל תשלום של נכסים פיננסיים והעברת בעלות על כל נכס מוחש. המוציא לפועל ימלא אחר ההוראות הכלולות בצוואה כדי לגרום לכך לקרות. כפי שאתם יכולים לדמיין, תהליך זה יכול להימשך מספר שבועות עד חודשים.

אך הוא יקרה בצורה טובה יותר ואפילו מהירה יותר עם תחכימו מראש לפנות לשירותם של עורכי דין מנוסים. שיוכלו לסייע לכם בכל שלב ולהבטיח שתקבלו את מה שמוגדר בצוואה.

משרד עורכי דין לדיני ירושה וצוואות

בכל הנוגע לדיני עיזבון, כדאי שתפנו למשרד מומחה ומנוסה בעריכת דיני צוואות וירושות. משרד שיוכל לספק לעם את המעטפת האולטימטיבית של עבודה מקצועיות ומדויקת ללא רבב, לצד תודעת שירות, מעורכי דין ששמים את הצרכים שלכם בראש סדר העדיפויות שלהם. משרד עורכי הדין עקראוי מזרחי ושות', מספקים לכם את כל זאת ויותר.

במשרד עורכי הדין המנוסה ביותר בארץ לדיני עיזבון וצוואות. אשר יספקו לכם את השירות המשפטי הנכון ביותר לצרכים שלכם. אם אתם זקוקים לעזרה בחלוקה והגדרת העיזבון שלכם רק המשרד של עקראוי מזרחי ושות', עומדים על שתי הרגליים במטרה לספק לכם את כל הידע והפעולות הדרושות. להבטיח שהעיזבון שלכם יטופל בצורה הטובה ביותר.

לסיכום

חלוקת העיזבון יכולה להיות מכרעת, הן בפן של הנתינה והן בקבלת העיזבון. זה יכול להיות מרגש לקבל רוח גבית פתאומית, אבל יש הליכים משפטיים והליכים נאותים שיש לבצע לפני שתוכלו לחלק את העיזבון שלכם.

אם אתם הצד הנותן, יידרש לא מעט הכנה ותיעוד כדי להבטיח שניתן יהיה להעביר את העיזבון שלכם הלאה.

עם זאת, זה שווה הכול כשאתם מוודאים שניתן להעביר את המורשת שלכם מדור לדור. כאן במשרד עורכי הדין עקראוי מזרחי ושות', אנחנו יכולים להפוך את התהליך להרבה יותר קל וחלק. לעשות הכל באינטרנט בכמה שלבים פשוטים! יש כאן שאלה שלא ענינו עליה? פנו אלינו עוד היום לשיחת ייעוץ.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר

מייל אישי: yerushonlaw@gmail.com | אודותינו | עורכי דין עקראוי את מזרחי בפייסבוק

קצת על משרדנו

משרדנו עוסק זה שנים רבות בדיני צוואות וירושות תוך מתן דגש על יישום רצונו של הלקוח ועריכת המסמכים המשפטיים לפי רצונו ודעתו בדיוק כפי שרצה.

קו המנחה של משרדנו הוא כי רצונו של אדם כבודו והדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בפעולות אשר יש לבצע לאחר לכתו של המוריש בשיבה טובה לעולם שכולו טוב.
משרדנו נוהג בזהירות יתרה בעריכת צוואות ומוודא כי הלקוח הבין ומודע לתוכן הנרשם בהם וכן שבע רצון מהאופן בו יתקבלו החלטות הנוגעות לענייניו האישיים לאחר פטירתו.

מעבר לעריכת צוואות, למשרדנו ניסיון עשיר ורב בייצוג לקוחות בהליכי התנגדות והגנה על צוואה.

עורך דין צוואות וירושות עקראוי את מזרחי תמונה ראשית - משרד עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'
עוד בנושא:
שתפו אותנו
צרו קשר עכשיו עם
עורך דין צוואות וירושות
לייעוץ חייגו עכשיו
052-5595831
פתח צ'אט
זמינים לשירותך 24/7
לייעוץ ללא התחייבות שלחו הודעה
דילוג לתוכן