ימים: א -ו: 8:00-19:00 ויום ו': 8:00 - 12:00
לייעוץ חייגו עכשיו

072-3945777

עורך דין עריכת צוואה

אף אחד אינו רוצה לחשוב על הימים שיבואו לאחר לכתו, אך לא נפלה בחלקנו הזכות לדעת מתי והיכן יגיע יומנו לעזוב את העולם. מסיבה זו חשוב כל כך לבצע עריכת צוואה אשר תסדיר ותבטא באופן המלא ביותר את רצוננו ואת חלוקת הרכוש הרצויה לנו בין יקירינו.

עורך דין עריכת צוואה - עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'

משרד עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות' מומחים בעריכת צוואות ברגישות ובהתחשבות מלאה בכל רצונותיכם ומבוקשכם ויאפשרו לכם להסיר דאגה מליבכם בכל הנוגע לעתיד שיבוא.

עריכת צוואה

כאשר אנו חושבים על צוואה, לרוב אנו חושבים על קשיש בא בימים הלוחש בכוחותיו האחרונים למי יעביר את הרכוש שצבר ואת חשבון הבנק שלו ממש רגעים ספורים לפני שליבו נדם לנצח.

זה אולי נראה רומנטי ומרגש בספרים או בסרטים, אך במציאות שלנו רצוי שנערוך צוואה גם כשאנחנו עדיין מרגישים דינמיים, נמרצים ובריאים לחלוטין.

הסיבה לכך היא שאין לנו שום דרך לדעת מתי והיכן לפתע נפסיק להתקיים, ואף על פי שהחוק בישראל קבע כבר לפני שנים רבות כיצד צריכה להתקיים חלוקה הוגנת של הרכוש שמותיר מאחוריו נפטר, לא בטוח שהחלוקה השוויונית והצודקת הזו, אמנם, אכן עולה בקנה אחד עם רצונותיכם.

צוואה כרצוננו

חלילה מלומר שברצונכם לנשל או למנוע ממישהו את המגיע לו בחוק, אולם לכל אדם יש את הרצונות, החלומות והמאווים שלו, וגם אם כיום אתם בריאים ונמרצים מתמיד, עריכת צוואה על ידי עורך דין יכולה לשקף באמת את מה שאתם רוצים שיקרה ביום שלאחר לכתכם לעולם שכולו אור.

מדוע חשוב לערוך צוואה?

במידה ולא תערכו צוואה, בית המשפט יחלק את הרכוש שהותרתם על פי חוק הירושות. החוק נוצר כדי למנוע מלחמות מיותרות ונישול אכזרי כאשר המוריש כבר אינו יכול לעמוד להגנתו ולמנוע זאת.

החוק אכן הוגן ונועד להקל במקום לסבך, אך על פי אמות המידה של בית המשפט רצונו של האדם הינו קודש. לכל אדם סיפור החיים שלו, חזון משלו ורצון לאפשר לצאצאיו רווחה ובטחון כלכלי.

אם יש לכם רצון לחלק את הירושה שלכם באופן לא שווה שעושה צדק עם החלשים יותר בין בני משפחתיכם או שברצונכם לדאוג שמפעל החיים שהקמתם ימשיך להתנהל על פי השקפת עולמכם וכי יש מישהו במשפחתכם שאתם סומכים עליו במיוחד לשם כך, יש לכם סיבה טובה לערוך צוואה כל זמן שאתם יכולים.

כיצד ניתן לערוך צוואה?

החוק בישראל מתיר אישור צוואות בדרכים הבאות:

  • צוואה אשר נכתבה בכתב יד, מתחילתה ועד סופה, בכתב ידו של המוריש ללא הערות או תיקונים של אדם אחר.

 

  • צוואה בעל פה כאשר המוריש מקליט את עצמו או מדבר בפני עדים אשר אינם מופיעים כיורשים ושאינם בעלי אינטרס.

 

  • צוואה בפני עדים ( שאף אחד מהם איננו יורש או בעל אינטרס ).

 

  • צוואה בפני רשות ( כלומר, עורך דין או איש מקצוע אחר בעל סמכות בפני בית הדין )

מתי מומלץ לערוך צוואה?

לכל אדם מומלץ לערוך צוואה כדי להביע כיצד הוא רוצה שייראה העתיד לאחר לכתו  ומה הוא רוצה שייעשה ברכושו. אך ישנם מקרים רגישים יותר, שעליהם צוואה ברורה ותקינה יכולה לפשט ולהקל:

  • כאשר ישנו ידוע בציבור או ידועה בציבור אשר ברצונכם לדאוג לכל מחסורה ולמנוע התנכרות של בני משפחתכם אליה.

 

  • כאשר הנכם עריריים ללא יורשים ויש לדעת מה לעשות ברכושכם לאחר מותכם.

 

  • כאשר החלטתם לתרום חלק משמעותי מן הרכוש לצדקה, להקים קרן, עמותה או לתועלתם.

 

  • כאשר יש לכם ילדים מנישואין קודמים וברצונכם לדאוג להם כשיוותרו לבד בעולם.

 

  • כאשר יש לכם רצון ברור שלא לחלק את הירושה שווה בשווה כפי שחוק הירושות קובע.

האם ניתן לכתוב צוואה הפועלת בניגוד לחוק הירושות?

בהחלט. כל זמן שהנפטר ניסח את צוואתו כשהוא צלול ומיושב בדעתו, שלא הופעל עליו לחץ לא הוגן, והצוואה כתובה ומנוסחת בבהירות ונהירות, רצונו של אדם הוא קודש גם אם הוא בוחר לפעול בניגוד להמלצת חוק הירושות.

חוק הירושות בישראל קובע שבהעדר צוואה יחולק הרכוש מחציתו לבן הזוג שנותר בחיים ומחציתו מחולק שווה בשווה בין הילדים. אם זהו אינו רצונכם, זכותכם המלאה להעניק סכום גבוה יותר לאחד מהם על חשבון האחר. לכל אדם סיפור חיים שונה ואילוצים שונים, ואם לדעתכם יש אדם הראוי לקבל נתח מסוים מן הירושה אין שום סיבה למנוע זאת ממכם.

כמובן שלא מומלץ לפעול מתוך כעס, נקמנות או תסכול אשר רק יפתחו מלחמות משפטיות וקרע במשפחה, אך לעיתים המציאות מחייבת נוסח צוואה שונה מהמקובל.

לדוגמא, נניח שבאיזשהו שלב בחיים שלכם סבלתם מסרטן ונרפאתם, כאות של הוקרה לצוות הרפואי שטיפל בכם במסירות ברצונכם לתרום אחוז מסויים מרכושכם עבור המחלקה שבה אושפזתם, או שהקמתם עסק כלשהו וברצונכם שהבן או הבת המוכשרים ביותר ימשיכו וינהלו אותו על פי חזונכם.

כל אלו בקשות לגיטימיות לחלוטין שהסיכויים שיאושרו על ידי בית המשפט גדולים. אך אם אתם רוצים להיות סמוכים ובטוחים כי אכן יתמלאו בקשותיכם, מומלץ מאד לפנות לעורך דין המומחה לדיני צוואת וירושות כדי לקבל פרטים נוספים כיצד לכתוב צוואה שתתקבל על ידי בית המשפט ללא קושי.

כיצד ניתן לכתוב צוואה שתתקבל על ידי בית המשפט?

כדי שצוואה תוכל להתקבל בידי בית המשפט ללא קושי, עליה להיות ברורה וחד משמעית ככל הניתן. ניתן גם לצרף מכתב המסביר את נימוקיכם מדוע בחרתם להוריש דווקא כך.

אם אתם חוששים שקרובי משפחתיכם יטענו כי לא הייתם צלולים, דאגו לצרף מסמך רפואי המצהיר כי אתם לגמרי מיושבים בדעתכם.

הקפידו לנקוב בשמות המלאים של היורשים, בתעודות הזהות שלכם ובשמות המדויקים של רכושכם: הדירה בכתובת זו וזו, המכונית מדגם זה וזה, המגרש מספר כך וכך וכולי.

רצוי מאד להתייעץ עם עורך דין לדיני ירושות לפני הפקדת צוואה לשם בירור כל הכללים והדרכים המקובלות לכתיבת צוואה ולקבל הדרכה משפטית מלאה שתחסוך הרבה מאד צרות ביום שכבר לא תהיו כאן כדי להבהיר את העניין.

משרד עורך דין ערקאוי את מזרחי ושות'

עורך הדין ישראל מזרחי ועורך הדין ערן ערקאוי הינם מומחים לדיני צוואות וירושות. במשרד הממוקם בקריית מוצקין תוכלו לקבל ייעוץ מלא, ליווי והדרכה כיצד לכתוב צוואה המשקפת נכונה את רצונכם.

במשרד תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם כדי לכתוב צוואה תקפה בפני בית המשפט, לנסח אותה בצורה ברורה ונהירה, להמנע ממכשולים עתידיים ולהבהיר היטב את מניעיכם על מנת לחסוך בעתיד מלחמות ירושה או מרירות ואי הבנה מדוע בחרתם לפעול כך ולא אחרת.

לסיכום

גם אם אתם חשים נמרצים ובריאים יותר מתמיד, עריכת צוואה תסדיר את כל העניינים החשובים לכם כגון מה יעשה ברכושכם, מה החזון שלכם ולמי אתם רוצים להבטיח את העתיד לאחר לכתכם.

מאחר והחיים יכולים להיות בלתי צפויים ולעולם לא נדע מה ילד יום, רצוי לפנות לעורך דין לדיני ירושות וצוואות לניסוח צוואה שמשקפת נכונה את רצונכם ומשאלות ליבכם, ולדעת שלפחות דאגה אחת הוסרה מעל ליבכם.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר

מייל אישי: yerushonlaw@gmail.com | אודותינו | עורכי דין עקראוי את מזרחי בפייסבוק

קצת על משרדנו

משרדנו עוסק זה שנים רבות בדיני צוואות וירושות תוך מתן דגש על יישום רצונו של הלקוח ועריכת המסמכים המשפטיים לפי רצונו ודעתו בדיוק כפי שרצה.

קו המנחה של משרדנו הוא כי רצונו של אדם כבודו והדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בפעולות אשר יש לבצע לאחר לכתו של המוריש בשיבה טובה לעולם שכולו טוב.
משרדנו נוהג בזהירות יתרה בעריכת צוואות ומוודא כי הלקוח הבין ומודע לתוכן הנרשם בהם וכן שבע רצון מהאופן בו יתקבלו החלטות הנוגעות לענייניו האישיים לאחר פטירתו.

מעבר לעריכת צוואות, למשרדנו ניסיון עשיר ורב בייצוג לקוחות בהליכי התנגדות והגנה על צוואה.

עורך דין צוואות וירושות עקראוי את מזרחי תמונה ראשית - משרד עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'
עוד בנושא:
שתפו אותנו
צרו קשר עכשיו עם
עורך דין צוואות וירושות
לייעוץ חייגו עכשיו
052-5595831
פתח צ'אט
זמינים לשירותך 24/7
לייעוץ ללא התחייבות שלחו הודעה
דילוג לתוכן