המשרד המוביל בישראל בדיני ירושות וצוואות

אנחנו מתחייבים לשמור
על הזכויות והנכסים שלכם

יש לכם 14 יום בלבד להתנגד לצוואה מרגע שהיא פורסמה, אז מהרו וצרו עמנו קשר עכשיו!

שנות נסיון
+ 0
לקוחות מרוצים וממליצים
+ 0
אחוזי הצלחה
% 0

מעל 97% הצלחה וניצחונות

משרד עורכי דין עקראוי מזרחי עוסק ומתמחה באופן מעמיק ומקיף בחוק הירושה על כל רבדיו והעניינים השונים הנובעים ממנו.

כשנוצרת מחלוקת בעניין צוואה או ירושה, אתם צריכים לצדכם עו"ד אסרטיבי, אסטרטג, עורך דין מנצח שלא יודע מה זה לוותר. המומחיות והניסיון הרב שצבר במשך עשרות השנים בניהול הליכים מורכבים, בניסוח מסמכים וחוות דעת משפטיות – משיגים את התוצאות פעם אחר פעם. אתם לא לבד! אנחנו כאן לשירותכם, כדי שתקבלו את כל מה שמגיע לכם.
עורך דין צוואות וירושות עקראוי את מזרחי ושות' תמונה ראשית - משרד עורכי דין עקראוי את מזרחי ושות'

משרדנו בתקשורת הדיגיטלית

השירותים שלנו

התנגדות לצוואה

הנחיצות של עורך דין צוואות במקרה של הגשת התנגדות לצוואה באה לידי ביטוי במובנים רבים ביניהם כתיבת הבקשה, סידור המסמכים והראיות אשר יוגשו לבית המשפט.

סיכסוכי ירושה

הנחיצות של עורך דין צוואות במקרה של הגשת התנגדות לצוואה באה לידי ביטוי במובנים רבים ביניהם כתיבת הבקשה, סידור המסמכים והראיות אשר יוגשו לבית המשפט.

עריכת צוואה

הנחיצות של עורך דין צוואות במקרה של הגשת התנגדות לצוואה באה לידי ביטוי במובנים רבים ביניהם כתיבת הבקשה, סידור המסמכים והראיות אשר יוגשו לבית המשפט.

הגנה על צוואה

הנחיצות של עורך דין צוואות במקרה של הגשת התנגדות לצוואה באה לידי ביטוי במובנים רבים ביניהם כתיבת הבקשה, סידור המסמכים והראיות אשר יוגשו לבית המשפט.

מן התקשורת

לשיחת ייעוץ מקצועית ללא התחייבות השאירו פרטים

למה דווקא אנחנו?

1

ניצחון באלפי תיקים של התנגדויות לצוואות שנערכו בתרמית ו/או השפעה בלתי הוגנת

2

מחלקה ייעודית לזיהוי צוואות מזויפות: נייר מזוייף, זיהוי מועד ביצוע החתימה

3

בחירת Dan & Bradstreet למשרד מוביל בישראל בתחום דיני צוואות וירושות

4

נסיון וידע רב בטיפול בהתנגדות לצוואות של אנשים דמנטים, חולי אלצהיימר, עיוורים, אנאלפבתים ועוד.

5

ידע וניסיון רב בזיהוי צוואות שנחתמו עקב הונאה והשפעה בלתי הוגנת

6

ידע מקיף ועדכני בכל הקשור לשינויי חקיקה והשפעתם על ניהול תיקי ירושה מורכבים

ניצחונות ענק בבית המשפט עבור לקוחותינו

מה הלקוחות מספרים עלינו

משפחת ח.
קרא עוד
"לאחר שבדקנו מספר משרדי עורכי דין, אנו שמחים כי בחרנו במשרד עו"ד עקראוי את מזרחי ושות'. קיבלנו יחס מעולה וכן קיבלנו תשובה לכל שאלה ששאלנו. "
דניאל א.
קרא עוד
״אני רוצה להודות לכם, על כל הטיפול המסור שקיבלתי ואני בהחלט ממליץ על המשרד שלכם. ״
משפחת מ.
קרא עוד
״הגענו למשרד של ערן וישראל, לאחר תקופה ממש לא קלה. ואין ספק שבחרנו נכון. אנו ממש מודים להם להם על התמיכה והטיפול המשפטי שקיבלנו.״
משפחת ח.
קרא עוד
"לאחר שבדקנו מספר משרדי עורכי דין, אנו שמחים כי בחרנו במשרד עו"ד עקראוי את מזרחי ושות'. קיבלנו יחס מעולה וכן קיבלנו תשובה לכל שאלה ששאלנו. "

לשיחת ייעוץ מקצועית ללא התחייבות השאירו פרטים

שאלות ותשובות

נפתח ונאמר כי משרדנו ממליץ לכל אחד ואחת לערוך צוואה עוד בשלב מקדים במהלך חייו וזאת על מנת שניתן יהיה לוודא כי אכן לאחר פטירה בשיבה טובה היורשים השונים ינהגו ברכוש והממון שנותר בדיוק כפי שהמוריש היה רוצה. צוואה אף יכולה למנוע סכסוכים משפחתיים סביב הירושה ולאחות קרעים בקרב בני המשפחה או לכל הפחות לא להעמיק אותם.

יש לזכור כי בהעדר צוואה, תתבצע הירושה בהתאם לסדר דין כך שבכל מקרה בו חפץ המוריש לסטות מסדר זה, עליו לערוך צוואה בכתב ברורה ומדויקת על מנת שניתן יהיה בשלב מאוחר יותר לקיימה ולחלוק את רכושו בדיוק כפי שרצה.

ישנן אוכולסיות בציבור הישראלי אשר עבורן עריכת צוואה היא אינה בגדר המלצה אלא עניין חשוב אשר יש לבצעו ויפה שעה אחת קודם. בני זוג ידועים בציבור אשר לכל אחד מבני הזוג רכוש משלו, הורה יחידני, אנשים אשר לא עלינו סובלים ממחלות כרוניות שונות ועלולים לאבד את כושרם השיפוטי לקבל החלטות בעצמם, משפחות אשר ידוע כי קיים קרע משפחתי וסכסוך בין היורשים.

שאלה אשר משרדנו נתקל בה לא אחת היא מה כרוך בעריכת צוואה. על פניו מדובר במסמך פשוט המתעד בכתב את רצונו של המוריש בשפה ברורה ופשוטה אשר אינה ניתנה לפרשנות. ובכן, אכן מדובר במסמך המתעד בכתב את רצונו של המוריש אך אין המדובר בהליך משפטי פשוט כלל וכלל אשר יש להקל בו ראש.

כל צוואה אשר תחתם על ידי מוריש עלולה למצוא עצמה עומדת למבחן בית המשפט לענייני משפחה במסגרת התנגדות לקיום צוואה. במסגרת ההתנגדות וההכרעה בה, רשאי בית המשפט לפסול את הצוואה ולקבוע את סדר הירושה בהתאם לסדר דין. מסיבה זו, עורך הדין אשר יערוך את הצוואה ינהג בה במשנה זהירות תוך שהוא מתעד את עריכתה, שומר אצלו את עיקרי הדברים הרלוונטים ואף בסופו של יום אם צריך יוצא להילחם על קיום הצוואה.

על מנת שצוואה תקוים בסופו של יום, יש לוודא כי עוד בשלביה הראשונים כלומר עריכתה וניסוחה יעשו הדברים באופן הנכון והמדויק על מנת שלאחר מכן ניתן יהיה להבטיח כי היא תקוים ולא חלילה תבוטל ותרוקן מתוכן.

כמעט כל אדם החפץ לערוך צוואה שמע על המושג התנגדות לצוואה. התנגדות לצוואה תוגש לרשם הירושות כאשר אדם בעל עניין בצוואה סבור כי הצוואה אינה נכונה ואינה משקפת את רצון המוריש או לחילופין נערכה בכפיה, עושק ומרמה. מגיש ההתנגדות עותר למעשה לבית המשפט בבקשה לביטול הצוואה וחלוקת הירושה בסדר אחר מכפי זה שרשום בה.

ישנן סיבות רבות להגשת התנגדות לצוואה ומשכך כאשר מעוניינים לערוך צוואה חזקה ותקינה מבחינה משפטית יש לוודא כי היא נערכת באופן המקיף ביותר ובצורה היסודית ביותר כך שלאחר מכן יהיה קשה לעלות טענות שונות כלפיה.

יש לזכור כי בראש ובראשונה סיכויי הצלחה בהתנגדות לצוואה טמונים בעריכתה ובניסוחה עוד בשלבים הראשונים. ככל והצוואה תתועד ותערך בהתאם לכללים הקבועים בחוק, קיים סיכוי לא רע כי ההתנגדות תדחה. בכל מקרה, דרכי התמודדות עם התנגדות לקיום צוואה הן רבות ומגוונות ויש לעשות זאת באמצעות עורך דין המתמחה בדיני צוואות וירושות.

כל התמודדות עם התנגדות לקיום צוואה דורשת חשיבה אסטרטגית וכלים משפטיים שונים. עורך דין לענייני צוואות וירושות מיומן ובעל ניסיון, ידע להתאים את ההגנה המשפטית לאופן בו ניתן יהיה להתמודד כראוי עם ההתנגדות שהוגשה לבית המשפט.

כפי שצוין קודם לכן ישנן דרכים רבות ומגוונות לפסילת צוואה כאשר כל מקרה לגופו והטענות אשר תעלנה בו. פסילת צוואה תעשה במסגרת הגשת התנגדות לקיום צוואה אשר תוגש לרשם הירושות ותועבר לבית משפט לענייני משפחה. רק לאחר שבית המשפט ידון בהתנגדות ובטענות העולות בה יכריע בית המשפט בעניין ההתנגדות ויקבע אם יש מקום להורות על פסילת הצוואה. משרדנו טיפל בלא מעט התנגדויות לקיום צוואה ובעזרת ידע משפטי וניסיון, הצליח לפסול צוואות אשר התברר כי לא שיקפו את רצונו של המוריש.

לא אחת עוד בחייו בוחר המורשי להעניק במתנה ליורש כזה או אחר מקרקעין או שווה מקרקעין. במסגרת עתירה לביטול מתנה יש לבדוק אם המתנה הושלמה על ידי המוריש או שמה מדובר בהתחייבותו להעניק ליורש את המתנה. בכל מקרה יש לבדוק ולבחון את המטרות העומדות מאחורי רצונו של המוריש להעניק את המתנה. ככל ונראה כי מדובר במתנה פקטיבית עלול בית המשפט להיעתר לבקשה ולבטל את המתנה.

בראש ובראשונה יש לנסות לפתור את הסכסוך המשפחתי שנוצר בדרכי נועם ושלום. בד בבד, יש לבדוק האם קיימת צוואה מטעם המוריש המורה ומחלקת את הרכוש שנותר ומציינת באופן ברור כיצד יש לנהוג ברכוש ובממון שנותרו. יש לזכור כי רצונו של אדם כבודו וכאשר קיימת צוואה ברורה ומפורשת יש לנהוג לפיה ולכבד את רצון המוריש.

כאשר לא קיימת צוואה או כאשר קיימת צוואה אך ישנו סכסוך סביבה יש לפנות לעורך דין לענייני צוואות וירושות אשר יסיבר לכם מהן האפשרויות העומדות בפניכם וכיצד עליכם לנוהג במקרה אליו נקלעתם. ככול ויש מקום להגיש התנגדות לצוואה, יפעל עורך הדין לסייע לכם להגיש את ההתנגדות וכמובן אף לייצג אתכם במידת הצורך.

ייפוי כוח מתמשך הוא למעשה מסמך המתעד את רצונו של אדם כיצד ינהגו בגופו וברכושו במקרה ולא יוכל לעשות כן בעצמו. ביטול ייפוי כוח מתמשך יעשה אם וכאשר עולה חשש שמייפה הכוח חתם על המסמך לא בצלילות הדעת וכאשר אינו מבין במאת האחוזים את תוכנו. עתירה לביטול ייפוי כוח מתמשך תוגש לבית המשפט לענייני משפחה ותדון בו.

באופן עקרוני ניתן לומר כי כל עורך דין רשאי לערוך ונסח צוואה בהתאם לידעתו וכישרוניו. יחד עם זאת, כאשר אנו מעוניינים לערוך צוואה אשר תחזיק במבחן התנגדות בית המשפט, יש לוודא כי הגורם המקצועי שעורך אותו מבין דבר או שניים בדיני צוואות ויש לו את הניסיון והידע בעריכת צוואה.

מסיבה זו כאשר מעוניינים לערוך צוואה, יש לפנות לעורך דין לענייני צוואות וירושות אשר יערוך וינסח עבורכם את הצוואה וכן ידאג לשמור ולהגן עליה מפני התנגדויות שתוגשנה כלפיה אם יוגשו לבית המשפט.

עורך דין לענייני צוואות מומלץ

כל אדם המעוניין לערוך צוואה חפץ לעשות זאת באמצעות עורך דין לענייני צוואות מומלץ אשר לו הניסיון והידע בעריכת צוואות ומסמכים משפטיים. עורך דין לענייני צוואות מומלץ הוא עורך דין אשר בדקתם וחקרתם ומצאתם כי יש לו ניסיון עשיר בניסוח צוואות והוא יוכל לסייע לכם להגן את רצונכם מפני כל התנגדות אשר לא תעלה בשלב מאוחר יותר.

כאשר מדובר במקרה בו ישנה ירושה אך עולה החשש כי בקרוב יחל סכסוך הנוגע לירושה זו מומלץ להיוועץ עם עורך דין לענייני ירושות אשר ימליץ לכם באיזה אופן לפעול. כאשר אנו מדברים על עורך דין לענייני ירושה, אנו מתכוונים לעורך דין אשר לו הניסיון והידע לאתר את הרוכשים הרלוונטיים ולחילופין להמליץ להם להסתלק מהירושה או לא לפתוח בהליך משפטי כזה או אחר.

ככל והנכם צד לירושה אשר אשר לגביה יש צוואה או אין צוואה, זה המקום לפנות לעורך דין המתמחה בענייני ירושה על מנת שתבינו טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניכם ובאיזה אופן מומלץ לכם לפעול. הקפידו לאתר עורך דין אשר לו המומחיות בדיני ירושה על מנת שיוכל לסייע לכם להבין בדיוק והיטב מהו מצבכם המשפטי וכיצד עליכם לפעול.

ברצוני לערר על פסק דין העוסק בענייני ירושה וצוואות, לאיזו ערכאה עלי לפנות?

פסק דין של בית המשפט לענייני משפחה ניתן לערעור בבית המשפט המחוזי במסגרת הזמנים הקבועה בחוק. מומלץ לפנות לבית המשפט המחוזי בליווי של עורך דין המתמחה בדיני ירושות וצוואות על מנת שסיכויי הערעור יגדלו.

אפוטרופוס זהו אדם הממונה על ידי בית המשפט במטרה לדאוג לרכושו ונכסיו של אדם אשר אינו מסוגל לעשות זאת בעצמו. כאשר אנו מדברים על מינוי אפוטרופס בהקשר של ירושות וצוואות אנו מתכוונים למוריש הנמצא על ערש דווי וכעת מונה לו אפוטרופס אשר ידאג לרכושו וממונו. שאלת מינוי האפוטרופס תלויה בזהות היורשים ודברים נוספים הנוגעים בעניין.

חשוב לעשות את האבחנה בין התנגדות המוגשת לרשם הירושות במסגרת הזמנים הקבועה בחוק לבין בקשה לביטות צוואה. בקשה לביטול צוואה תוגש לאחר שניתן צו קיום צוואה ומדובר בהליך אשר יופנה לבית המשפט. מדובר בהליך משפטי מורכב אשר יעשה על ידי עורך דין לענייני ירושות וצוואות.

למרות הפשטות לכאורה הקיימת בעריכת צוואה ותיעוד רצונו של המוריש, מדובר בפעולה משפטית אשר אין להקל בה ראש כלל וכלל. עריכת צוואה באשר היא תעשה על ידי עורך דין לענייני צוואות אשר לו הניסיון והידע בעריכת צוואה וכמובן אף בהגנה עליה כלל ויהיה צורך בכך.

ישנם לא מעט כללים ודברים אשר יש לזכור בעת עריכת צוואה ואין להקל ראש בכך. גם כאשר מדובר בפעולות אחרות הקשורות לצוואה כגון התנגדות לצוואה או סכסוך בין יורשים יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת שניתן יהיה לנהל את ההליך המשפטי במקצועיות ומתוך רצון להביא לסיומו באופן הטוב ביותר.

עריכת צוואה |  הגנה על צוואה | צוואה נוטוריוניות | הגנה על צוואה | התנגדות לצוואה | ייפויי כוח מתמשך

שעות פעילות המשרד:
פרטי יצירת קשר

לשיחת ייעוץ מקצועית ללא התחייבות השאירו פרטים

פתח צ'אט
זמינים לשירותך 24/7
לייעוץ ללא התחייבות שלחו הודעה
דילוג לתוכן